11.08.2023

Kūdras Briketes – no kurināmā par mēslojumu! Ko tad īsti satur pelni kas paliek pāri kurinot kūdras briketes un ko ar tiem darīt?

Kūdras briketes ir plaši izmantots siltuma avots, kas piedāvā komfortu mājsaimniecībām. Tomēr to potenciāls pārsniedz siltumu. Pelni, kas rodas kūdras brikešu sadedzināšanas rezultātā, ir vērtīgs resurss paši par sevi.

Augsnes mēslošana:

Ar minerālvielām bagātais kūdras brikešu pelnu sastāvs, padara tos par spēcīgu augsnes papildinājumu. Šo pelnu integrēšana augsnē uzlabo pH līmeni un barības vielu saturu, uzlabojot augu veselību un ražu. Šī videi draudzīgā metode ļoti labi atbilst mūsdienu ekoloģiskās lauksaimniecības praksei.

Dabisks kaitēkļu atbaidīšanas līdzeklis:

Kūdras brikešu pelniem piemīt kaitēkļu atbaidīšanas īpašības, īpaši pret gliemežiem. Plāna pelnu slāņa uzklāšana ap augiem aizsargā tos no šiem kaitēkļiem, pasargājot jūsu dārzu un ražu.

Kompostēšanas paātrināšana:

Sārmainie kūdras brikešu pelni veicina pH līdzsvaru komposta kaudzēs. Tas paātrina sadalīšanos, iegūstot barības vielām bagātu kompostu.

Videi draudzīgs pielietojums ziemā:

Aukstākos reģionos kūdras brikešu pelni var aizstāt ierastās ledus kausēšanas metodes. Pelnu kaisīšana uz ledus virsmām ne tikai izkausē ledu, bet arī uzlabo saķeri, padarot ceļus drošākus.

Pelnu sastāvs:

Pelnu masas daļa, % 80,50
Organiskās vielas masas daļa, % 19,50
Kopējā oglekļa masas daļa, С, % 3,28
Kopējā slāpekļa masas daļa, N, % 0,11
Kopējā fosfora masas daļa, Р2О5, % 0,97
Kopējā kālija masas daļa, К2О, % 0,13
Kalcija masas daļa, Ca, % 17,60
Magnija masas daļa, Mg, % 0,97
Vara, Cu masas daļa, mg/kg 21,90
Cinka masas daļa, Zn, mg/kg 9,80
Kobalta masas daļa, Cо, mg/kg 8,72
Niķeļa masas daļa, Ni, mg/kg 66,10
Mangāna masas daļa, Mn, mg/kg 707,00
PН līmenis ir 11,2 kas nozīmē to, ka pelni ir sārmaini.

Pelni kas paliek pāri kurinot kūdras briketes skaidri parāda, ka tie var būt vērtīgs resurss. Pateicoties augsnes mēslošanai, kaitēkļu kontrolei, kompostēšanai un ziemas pielietojumam, šie pelni iemieso ilgtspējīgu risinājumu un veicina videi draudzīgu dzīvesveidu. Pasūtīt briketes.

Iet atpakaļ